Historia telewizora

Wielu ludzi nie wyobraża sobie, aby w ich domu mogło nie być telewizora. To stały element, który czasami jest tylko dekoracją, bo tak naprawdę rzadko kiedy jest włączany, ale niejednokrotnie cały czas działa i stanowi takie tło do codziennego życia, że czasami nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Nie mniej skoro jest to tak ważne dla nas urządzenie, to powinniśmy przyjrzeć mu się bliżej, a przede wszystkim poznać jego historię. Może się okazać, że usłyszymy wówczas wiele ciekawostek, o których wcześniej nawet nie mieliśmy pojęcia.

Zaczęło się już dawno temu

Warto wiedzieć, że historia telewizora zaczęła się już wiele lat temu, bo w 1884 roku poprzez skonstruowanie obrotowej tarczy ze spiralnie rozmieszczonymi otworami. Później prace nad telewizją prowadzili też polscy naukowcy, którzy opatentowali telektroskop. W 1898 roku pojawił się system telewizji bezprzewodowej, w której chodziło o fale elektromagnetyczne. Znowu pierwsze nadajniki pojawiły się w latach dwudziestych XX wieku.

Oczywiście były bardzo słabe, jednak dały podstawy do prowadzenia dalszych prac. A po II Wojnie Światowej nastąpił wzrost rozwoju telewizji monochromatycznej.

Telewizor kolorowy to już norma

Obecnie dzieci nie potrafią sobie wyobrazić, że kiedyś obraz wyświetlany w telewizorze był czarno – biały. Nie ma co się temu dziwić, w końcu telewizja kolorowa towarzyszy nam od lat pięćdziesiątych, kiedy to nastąpił rozwój elektroniki. Współcześnie korzystamy nie tylko z telewizorów kolorowych, ale również takich, które mają funkcję łączenia się z internetem czy fajną nam możliwość oglądania filmów na specjalnych platformach. To wszystko powoduje, że telewizor stał się niezwykle ważnym sprzętem domowym, który jest bardzo dokładnie sprawdzany, zanim zostanie wybrany ostateczny model. Koniecznie zobaczmy jakie telewizory są nam proponowane, ale również przekonajmy się, w jaki sposób tworzyła się historia tego urządzenia. Jeśli pomyślimy o pierwszych modelach i o tych, z których teraz korzystamy, zobaczymy jak wiele się w tym zakresie zmieniło.

ttttttttt