Jak przechowywać płyty winylowe?

Ponieważ coraz większym zainteresowaniem cieszą się płyty winylowe, to powinniśmy również jak najwięcej o nich wiedzieć. Tylko wówczas będzie istniała szansa, że będziemy potrafili je przechowywać w odpowiedni sposób, a co się z tym wiąże, że będziemy mogli z nich korzystać nawet przez kolejne lata, bo nic złego się z nimi nie stanie. Jak się okazuje, wystarczy poznać kilka podstawowych zaleceń odnośnie przechowywania płyt winylowych, abyśmy wiedzieli, co powinniśmy robić.

To nic skomplikowanego

Warto mieć świadomość, że w przechowywaniu płyt winylowych nie ma nic skomplikowanego.

Dlatego jeśli poznamy kilka najważniejszych założeń, to będziemy mogli bez problemów przygotować dla nich odpowiednie miejsce. Przede wszystkim trzeba tutaj powiedzieć, że płyty winylowe powinny być przechowywane pionowo. Jeśli zaczniemy układać je jedna na drugiej, to szybko się okaże, że doszło do ich odkształcenia i uszkodzenia, a wówczas jakość dźwięku, która będzie się z nich wydobywała, już nie będzie tak wspaniała, jak być powinna. Dodatkowo powinniśmy przechowywać je w odpowiedniej temperaturze, która z jednej strony nie będzie przekraczała 35ºC, a z drugiej nie będą wystawione na mróz.

To też oznacza, że powinniśmy pilnować, aby pomieszczenie, w których je przechowujemy nie było zawilgocone.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Jeśli chodzi o przechowywanie płyt winylowych, to warto trzymać je w oryginalnych pudełkach. Wówczas będą chronione przed kurzem i zarysowaniem. Ale możemy także kupić specjalne walizki do ich przechowywania.

Musimy pamiętać, że okładki takich płyt winylowych również są wystawione na uszkodzenia. Dlatego jeśli nie chcemy doprowadzić do ich wyblaknięcia, powinniśmy je chronić przed działaniem promieni słonecznych. Płyty winylowe możemy trzymać w specjalnej walizce, jak również na regale. Możemy także zrobić półki, na których będziemy mogli je ustawić pionowo, dzięki czemu z jednej strony będą ładnie wyeksponowane, a z drugiej będą w odpowiedni sposób chronione przed działaniem czynników zewnętrznych.

ttttttttt