Jak wzmocnić sygnał Bluetooth w telefonie?

Coraz częściej podczas spacerów korzystamy ze słuchawek, które bezprzewodowo połączone są z telefonem komórkowym. Zazwyczaj to połączenie odbywa się przez Bluetooth, ale niestety jak wiadomo, im więcej warstw będzie między naszymi słuchawkami a telefonem, tym gorszy może być sygnał.

To z kolei będzie się przekładało na słabszą jakość dźwięku. Dlatego też, warto się dowiedzieć, w jaki sposób wzmocnić sygnał Bluetooth w telefonie, tak aby móc się cieszyć ulubionymi dźwiękami zawsze, gdy będziemy mieli na to ochotę.

Rozwiązanie jest dość proste

Z jednej strony możemy próbować trzymać telefon komórkowy bliżej słuchawek, a więc w wyższej kieszonce, a dodatkowo jeszcze ograniczyć ilość różnych warstw, jakie będą się pomiędzy nimi znajdowały. Z drugiej jednak strony może się okazać, że to za mało.

Wówczas możemy skorzystać ze specjalnych aplikacji, które mierzą poziom sygnału Bluetooth, wówczas będziemy wiedzieli, z jak dużym problemem mamy do czynienia i łatwiej będzie nam zdecydować, w jaki sposób powinniśmy sobie z nim poradzić. Może być tak, że w niektórych przypadkach wystarczy zamontowanie specjalnej antenki, która będzie odpowiadała za wzmocnienie tego sygnału.

Jeszcze inne rozwiązanie

Jeśli z jakiegoś powodu antenka nie wydaje nam się dobrym rozwiązaniem, to możemy skorzystać z jeszcze jednej propozycji. Wystarczy, że zaopatrzymy się w specjalną wersję wzmacniacza.

Jest on niewielki, bo przypomina swoim wyglądem paczkę od papierosów, cena również jest przystępna, a wzmocnienie sygnału, które nam oferuje, z pewnością bardzo nas zadowoli. Zobaczmy jakie mamy możliwości na wzmocnienie sygnału Bluetooth w telefonie.

Może się okazać, że będzie to znacznie łatwiejsze niż pierwotnie nam się wydawało. Jeśli do tej pory nie jesteśmy zadowoleni z sygnału Bluetooth z jakiego możemy korzystać, to taki wzmacniacz może się okazać najlepszym rozwiązaniem, które jednocześnie nie będzie zabierało zbyt wiele miejsca.

ttttttttt