Multiroom – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Coraz częściej jest tak, że w jednym domu mamy kilka telewizorów. Jeden stoi w salonie, z którego korzystamy wszyscy. Drugi będzie stał w sypialni, trzeci w pokoju dziecka, a może i czwarty w kuchni. Z pewnością chcielibyśmy, aby wszyscy byli niezależni, a więc żeby każdy mógł oglądać to co chce i mieć wybór wśród kilkudziesięciu kanałów. Wtedy musimy zadbać o odpowiednie podłączenie tych telewizorów.

Jest na to propozycja

Jak się okazuje możemy mieć kilka telewizorów, jedną antenę i pewność, że każdy z domowników będzie mógł oglądać to, na co akurat będzie miał ochotę. Wystarczy tylko, że skorzystamy z systemu multiroom, do którego podłączymy te wszystkie urządzenia. Plusem takiego rozwiązania jest to, że mamy wiele odbiorników podłączonych do jednej anteny, a więc nie musimy podpisywać żadnych dodatkowych umów z operatorem, jak i nie trzeba kupować kolejnych anten.

W jaki sposób to działa?

Chcemy się dowiedzieć czegoś więcej jeśli chodzi o działanie systemu multiroom? Sygnał z anteny dociera do centralnego punktu jakim jest multiswitch, a stamtąd do poszczególnych odbiorników.

To właśnie daje możliwość oglądania różnych kanałów w tym samym czasie, w jednym domu, z jednej anteny. Ważne w tym wszystkim jest to, że rozwiązania jakie oferuje nam multiroom będą się sprawdzały bez względu na to, czy w naszym domu mamy dwa telewizory czy pięć. Możliwość swobodnego oglądania telewizji, tak aby każdy oglądał ten kanał, na który ma największą ochotę jest kusząca. Wystarczy tylko, że znajdziemy operatora, który oferuje nam taką usługę. Nie mniej jest ich kilku, dlatego warto porównać ich propozycje, tak aby wybrać tą, która będzie dla nas najlepsza. Niewątpliwie multiroom to świetne rozwiązanie. Pozwala nie tylko ograniczyć koszty, ale również ilość przewodów, jakie będziemy mieli w naszym domu. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że każdy z domowników będzie mógł oglądać to, na co w danym momencie ma największą ochotę. Wiele odbiorników, różne oglądane kanały, a jednocześnie jedna antena.

ttttttttt