Strojenie telewizora – jak zrobić?

Kiedy kupujemy telewizor, nie wystarczy, że ustawimy go w odpowiednim miejscu i podłączymy do prądu. Będziemy musieli jeszcze zadbać o jego odpowiednie strojenie, tak abyśmy mieli pewność, że wszystko będzie działało tak jak powinno, a poszczególne kanały będą się znajdowały pod tymi numerami, pod którymi powinny. To oznacza, że musimy zająć się jeszcze strojeniem takiego telewizora. Jak się jednak okazuje, może to być łatwiejsze niż nam się wydaje, zwłaszcza jeśli będziemy się tutaj posługiwali instrukcją.

Jak to powinno wyglądać?

Przede wszystkim jeśli chcemy mieć pewność, że dobrze przeprowadzimy strojenie telewizora i nie zajmie nam ono zbyt dużo czasu, to powinniśmy sięgnąć po instrukcję.

Tam zostaniemy przez wszystko przeprowadzeni krok po kroku i będziemy mieli pewność, że wykonamy te czynności w zgodzie z danym modelem telewizora. Jednak jeśli nie mamy takiej instrukcji, albo nie chcemy do niej zaglądać, to warto działać tutaj intuicyjnie. Przede wszystkim należy na pilocie odnaleźć przycisk Menu, pod którym będziemy mieli ukryte wszystkie potrzebne funkcje.

Co dalej?

Dalej przeskakując strzałkami przez kolejne podpunkty powinniśmy wybrać ten, wskazujący na Ustawienia. W dalszej kolejności będziemy musieli znaleźć podpunkt Konfiguracja sygnału analogowego, ustawienia kanałów.

Jeśli dojdziemy już do tego miejsca, powinniśmy wyszukać podpunkt opisany jako strojenie automatyczne lub autoprogramowanie. Wówczas wystarczy kliknąć opcję Tak. Dalej już telewizor sam zajmie się strojeniem, a nam nie pozostanie nic innego jak czekać, aż ten proces zostanie zakończony. Kiedy to się stanie, zostaniemy poinformowani odpowiednim komunikatem, który pojawi się na ekranie. Warto mieć świadomość, że strojenie telewizora wcale nie musi być skomplikowane, pod warunkiem, że wszystko robimy dokładnie tak jak powinniśmy.

Najlepiej jeśli sięgniemy do instrukcji, ale jeśli jej nie mamy, to warto zdać się na intuicję. Jeśli znajdziemy opcję Menu i później opcję Ustawień, to z pewnością wszystko zrobimy w odpowiedni sposób.

ttttttttt