Telewizor na ścianie – wszystko, co musisz wiedzieć

Sporym zainteresowaniem cieszy się od jakiegoś czasu wieszanie telewizora na ścianie. Dzieje się tak dlatego, że z jednej strony nie zajmuje nam on miejsca na komodzie, nie musimy też dla niego inwestować w specjalną szafkę pod telewizor. Dodatkowo może się okazać, że odpowiednie powieszenie telewizora pozwoli nam na sterowanie nim, dzięki czemu będziemy mogli go ustawiać pod różnym kątem, co pozwoli nam na wygodne oglądanie telewizora z różnych miejsc.

Na co jednak zwracać uwagę wybierając telewizor do powieszenia?

Wielkość pomieszczenia

Jeśli wiemy, że chcemy powiesić nasz telewizor, to przede wszystkim powinniśmy sprawdzić, jak duże jest pomieszczenie, w którym ten telewizor ma się znaleźć. Im będzie ono większe, tym większy będzie mógł być nasz telewizor, tak abyśmy mieli pewność, że nawet siedząc w najdalej oddalonym punkcie, bez problemów będziemy mogli widzieć, co się na nim wyświetla. Dodatkowo jeszcze trzeba powiedzieć, że musimy dobrać odpowiednią wysokość na jakiej ten telewizor ma być powieszony.

Tak, abyśmy nie musieli patrzeć na niego zbyt mocno w górę, bo wówczas może się okazać, że nasza głowa będzie odchylona pod niewygodnym kątem.

Nie zapominajmy o wadze

Wybierając telewizor, który ma być powieszony, powinniśmy również zwrócić uwagę na jego wagę. W końcu nie może on być zbyt ciężki, bo wówczas mogłoby się okazać, że jego powieszenie nie będzie zbyt łatwe, jeśli nie chcemy, aby doszło do uszkodzenia ściany, które mogłoby skutkować tym, że nasz telewizor spadnie.

No i oczywiście musimy zdecydować jaki sposób mocowania chcemy wykorzystać. Czy taki telewizor ma być powieszony na stałe, a więc tak, że nie da się go ustawić pod innym kątem, czy jednak uchwyt ma nam dawać możliwość kierowania telewizorem. Jest kilka spraw, które powinniśmy wziąć pod uwagę, zanim zaczniemy montować nasz telewizor na ścianie.

Im dokładniej je przemyślimy, tym z pewnością bardziej będziemy zadowoleni ze swojej decyzji.

ttttttttt